Eğitim kaynakları hakkında

Creative Commons Sertifika eğitim kaynakları, Goethe-Institut İstanbul’un değerli desteği ile Türkçe’ye kazandırıldı. CC Türkiye, 2021 yılı başında güncellenen bu eğitim içeriğini topluluk üyesi gönüllüler ile birlikte Türkçe’ye uyarladı.

İlk olarak 2018 yılında gerçekleştirilen Creative Commons Certificate, tüm detayları ile CC lisanslarını ele alan, açık hareketin pratiklerini ve Commons konseptini içeren geniş kapsamlı bir sertifika programıdır. Creative Commons merkezince ücretli olarak sunulan sertifika programında kullanılan materyaller Atıf 4.0 Uluslararası lisansı ile herkesin kullanımına açıktır.

Çevirilerin redaksiyonu ve Türkçe’ye uyarlanması konusunda çalışan CC Türkiye gönüllüleri Akın Ömeroğlu, Ali Seyhun Saral, Ayşen Binen, Burcu Bulut, Deniz Baltacı, Gülşah Deniz Atalar ve Nilay Yalkan’a değerli katkıları için teşekkür ederiz.

Çeviri editörleri İlkay Holt ve Orçun Madran'dır. İçerik ile ilgili öneri ve sorularınızı info@creativecommons.org.tr adresine yazabilirsiniz.

Bu eğitim kaynaklarının İngilizce orjinalini okumak için buraya, tüm bölümlerin Türkçe çevirisinin PDF kopyasını indirmek için buraya tıklayınız.

İçindekiler

Kullanım lisansı

Bu adaptasyon Creative Commons Türkiye tarafından yapılmıştır ve eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisanslı ile lisanslıdır. İlgili bölümde aksi belirtilmedikçe; eser sahibine atıf yapılması koşulu ile, ticari amaç dahil, her ortam veya formatta kopyalanabilir ve yeniden dağıtılabilir, uyarlanabilir, yeniden düzenlenebilir ve mevcut eserin üzerine yenisi inşa edilebilir.

Önerilen atıf biçimi

Creative Commons Sertifika Eğitim Kaynakları. CC Türkiye. CC BY 4.0.

Önerilen kaynak gösterme biçimi

Creative Commons (2021). Sertifika Eğitim Kaynakları (Creative Commons Türkiye, Çev.). https://doi.org/10.5281/zenodo.5526269.

Last updated